Одягай вишиванку, ти ж бо українець

^909A1DDC6CFD9645FEAE1219CF3364BDA1A58A78F11A578F92^pimgpsh_fullsize_distr

Кожен третій четвер травня у всьому світі відзначається Міжнародний день вишиванки.

Святкування Дня вишиванки — це свого роду нагадування про те, що ми українці, ми не повинні забувати про своє коріння та цуратися традицій. Основною ідеєю служить збереження, поширення та популяризація українських цінностей не лише серед молоді, а й по всій країні.

Особливістю та символізмом свята є вишиванка, яку одягають усі, від малого до старого та їдуть у ній по своїх справах — це єдине, що потрібно зробити у цей святковий день.

Сама ідея свята з’явилася в 2006 році у Чернівцях. Ініціатором була студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин — Олеся Воронюк, яка запропонувала в один день усім студентам одягти вишиванки.

Спершу така пропозиція мала небагато прибічників, але з кожним роком День вишиванки ставав більш популярним, залучаючи та поширюючись на інші міста України.

У 2011 році, на святкуванні п’ятирічного Дня вишиванки, на центральній площі Чернівців зібралося більше 4000 людей у вишиванках, де представники Книги рекордів Гіннесу зафіксували новий рекорд, а саме рекорд по кількості людей у вишиванках, зібраних в одному місці.

У 2013 році святкування Дня вишиванки стає Добою вишиванки, під час якої проводяться благодійні ярмарки солодощів, завдяки яким, збирається 16 тисяч гривен на лікування онкохворих діток.

Починаючи з 2014 року свято стає міжнародним та залучає інші країни до святкування Дня вишиванки.

У 2015 році День вишиванки несе в собі акцію «Подаруй вишиванку захисникові»: ідеєю акції стало бажання підняти бойовий дух українських військових, що знаходяться у зоні проведення АТО. До проведення Дня вишиванки приєднуються ще близько 50-ти країн світу, що ще більше єднає українську націю.

 

«Вишиванка – твій генетичний код».

Комментарии запрещены.